1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

2 recivera na 1 antenu sa motorom?

Rasprava u 'Generalna diskusija o satelitskoj TV' pokrenuta od saso8mange, 12. Siječanj 2017..

1. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    Mogu li se spojiti 2 ista recivera (amiko alien shd 8900) na jednu antenu sa motorom koristeći neki razdijelnik ili možda a/b sklopku? Vjerovatno ne mogu oba raditi istodobno jer bi zbunilo motor i lnb?

This content is protected

2. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    445
    Lajkova:
    116
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    ne vidim svrhu toga ali možeš spojiti. imaš na poleđini reca " loop thru" izlaz. znači kabal od motora u receiver zatim iz toga reca imaš "loop thru" izlaz i tu ubodeš kabal i spojiš se na ulazni utikač drugoga reca. on ti samo propušta signal. ne znam kolika je svrha toga jer ionako ćeš moći gledati na oba reca kanale koji su samo na tom satelitu na koji ti je okrenio glavni rec, odnosno prvi rec koji je dobio kabal od motora. čak mislim da bi na drugom reci bio i ograničen sa frekvencijom na kojoj je "glavni" rec. pozicije satelita bi morao namjestiti na "glavnom" i istovremeno na drugom recu da bi sa oba mogao upravljati.

3. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    ok, vidim da je ograničeno upravljanje drugim reciverom, ako je spojem putem loop thru. Bili mogao sa ovakvom sklopkom to riješiti? znaci kad želim upravljati antenom sa jednoga ili drugoga recivera, samo ih šaltam na sklopci? Postoji li takva sklopka uopće negdje kod nas kupiti?

4. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    445
    Lajkova:
    116
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    mislim da ti ne treba nikakva sklopka za to. pokušaj npr. namjestiti astru na "glavnom" recu. kada namjestiš motor na poziciju i memoriraš, istog trenutka memoriraj poziciju astre i na "drugom" recu. naravno da podešavanja receivera moraju biti ista kod oba receivera (opcija za motor). isto probaj odraditi i za ostale satelite, znači pozicije i memorije pozicija ( astra 1, hotbird 2, eutelsat16e 3....) moraju biti identične i mislim da onda možeš sa oba reca upravljati motorom bez ikakve sklopke,

5. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    Ista su podešavanja, enigma 2 image je isti, lista kanala, popis motora, pozicije. Ali buni me to ako su oba recivera spojena na razdjelnik koji vodi k motoru i lnb-u i na jednom reciveru su postavljene upute za određeni satelit i kanal (polarizacija i dr.), a na drugom reciveru npr. idem prebaciti na drugi satelit i kanal hoće li to zblesiti lnb ili recivere? Zato mislim da je jednostavnije staviti tu skopku ili neki sličan preklopnik da ne prebacivam ručno kabele i na taj način mijenjam koji će mi reciver biti spojen sa antenom.

6. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    445
    Lajkova:
    116
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    malo mi je nejasno ovo vezano za prebacivanje kabela. nema potrebe više za prebacivanjem kabela. odredi koji će ti rec biti "glavni". koji ti je najbliži kablu koji ide van na motor, njega spojiš sa motorom a drugi ide preko "loop thru" i kada to spojiš samo trebaš napraviti da ti na "glavnom" recu pozicije budu iste kao i na "drugom" pa pokušaj tada na "drugom" promijeniti satelit i vidi dali ti okreće motor prilikom prebacivanja na drugi satelit. nema potrebe za prebacivanjem kablova. ostaje ti sve spojeno i mislim da tada možeš pomjerati motor i sa "drugim" recom. " buni me to ako su oba recivera spojena na razdjelnik koji vodi k motoru i lnb-u i na" što se ovog tiče, ne znam o kakvom se razdjelniku radi? Dolazi ti kabal izvana sa motora i ide u "glavni " rec , iz glavnog reca izlaz "loop thru" izlazi kabal i odlazi u ulazni u "drugi" rec. i to je sve. ne vidim nikakvu potrebu za nekakvom sklopkom.

7. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    Jasno je meni što vi govorite, tako bi super bilo kad bi preko loop izlaza mogao mijenjati kanale i satelite. Svakako hvala

8. vinican

vinican Moderator

Pridružen(a):
    6. Srpanj 2009.
    Poruka:
    1,751
    Lajkova:
    1,305
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Koprivnica
    onda ti jednostavnije twin glava gore , jedan box ti glavni za upravljanje dok s drugim boxom gledas na tom satelitu kanale gdje ti i prvi

sara2010 se sviđa ovo.
  9. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    Znam da je jednostavnije, ali bi trebalo puno hodati :D

10. saso8mange

saso8mange Clan

Pridružen(a):
    19. Prosinac 2014.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Knin
    Uspio sam spojiti :D Spojio sam drugi rec na loop izlaz prvoga i mogu gledati sve kanale koji se nalaze na satelitu na kojem je trenutno prvi uređaj. Ako želim mijenjati satelit drugim reciverom, prvi samo stavim u standby i sve radi. tnx tataos@ na savijetu

tataos@ se sviđa ovo.