1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

bulgaria sat 1,9 e krenio sa emitiranjem

Rasprava u 'Novosti na satelitu' pokrenuta od tataos@, 5. Prosinac 2017..

1. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    danas je počelo emitiranje kanala na novom satelitu smještenom na 1,9 e. frekv. 12380 H 30000 , dvbs2 , 8psk , 2/3 .

jovicin and danko21 like this.
  2. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    Krenulo

Privici:

jovicin se sviđa ovo.
  3. satelit74

satelit74 Moderator

Pridružen(a):
    13. Rujan 2010.
    Poruka:
    7,185
    Lajkova:
    732
    Evo i od mene malo slika:

This content is protected
    This content is protected

4. satelit74

satelit74 Moderator

Pridružen(a):
    13. Rujan 2010.
    Poruka:
    7,185
    Lajkova:
    732
    Kanali su ponovo dostupni na istoj frekvenciji,moguće je da će narednih dana da se dešava da kanali i signal povremeno nestanu,ipak je još u test fazi,dok se to sve ne prebaci sa starog satelita Hellas Sat 2 na 39E

tataos@ se sviđa ovo.
  5. satelit74

satelit74 Moderator

Pridružen(a):
    13. Rujan 2010.
    Poruka:
    7,185
    Lajkova:
    732
    Krenuo i drugi TP emituje kanale. Na frekvenciji 12303 H 30000 ukupno 6 kanala (XY Plus, Eurosport, Balkanika, Mezzo, TLC, Nick Jr)

tataos@ se sviđa ovo.
  6. satelit74

satelit74 Moderator

Pridružen(a):
    13. Rujan 2010.
    Poruka:
    7,185
    Lajkova:
    732
    Aktiviran novi transponder fr.12456/H,SR 30000,idu kanali: NG Wild,Viasat Explorer,MTV Hits,DM Sat,Hustler,,Penthouse,Disney Channel

tataos@ se sviđa ovo.
  7. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    451
    Lajkova:
    103
    Grad:
    Međugorje
    Probao sam ali mi signal ide na 20% na torodialu. Jel moguce da nije pusten pun kapacitet signala?

8. satelit74

satelit74 Moderator

Pridružen(a):
    13. Rujan 2010.
    Poruka:
    7,185
    Lajkova:
    732
    Moguće je sve kolega mada ova dva prethodna tp rade velikom snagom pa bi trebalo da ih hvataš bez problema,moraćeš možda malo da pomeriš lnb

9. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    451
    Lajkova:
    103
    Grad:
    Međugorje
    Sve je podeseno OK, 13ka mi je centar 28e radi ok, pa sam skontao da mi bor ispred kuce ometa. Riješenje Stihl ako susjed odobri

10. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    ako ne odobri, zovi da pomjerimo kuću.

11. Zof

Zof Clan

Pridružen(a):
    6. Studeni 2013.
    Poruka:
    24
    Lajkova:
    9
    Spol:
    Muškarac
    Ljudi pomozite ,

Jeli moguće namjestiti LNB za Bulgaria sat na 1.9E ako imam instaliran LNB za Thor 0.8W , meni ne uspijeva ,nemogu uopće dobiti nikakav signal.Ima li ko da može pomoći .
    pozicija Dubrovnik.

Unaprijed hvala .

12. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    Mslim da trebas vidjeti mozda sa uskim lnb-om, ali nisam siguran. Imam motor, netko tko ima fiksnu antenu ce ti sigurno pomoci. Mali je razmak izmedu satelita. Dali je dovoljan jedan uski ili moraju biti oba.

13. Zof

Zof Clan

Pridružen(a):
    6. Studeni 2013.
    Poruka:
    24
    Lajkova:
    9
    Spol:
    Muškarac
    Znam da je problematično jer je razmak satelita manji od 3 stupnja ,ali mislim da je ipak prevelik za uskladit na isti LNB.

Ako neko zna neka pomogne.

Hvala tataos@

tataos@ se sviđa ovo.
  14. orion 011

orion 011 Clan

Pridružen(a):
    7. Prosinac 2017.
    Poruka:
    4
    Lajkova:
    4
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Belgrade
    Zof nastimaj antenu na 0.8 West,i onda kreni da antenu lagano okrenes ka 4.8 E,ukucaj 12456 H SR 30000 ide trenutno nekodirano NG World,signal preko alme:72% 80%, na 12303 H 30.000 ide Eurosport srpski prevod 66%,80% signal preko Alme risivera antena 1,20 pokusaj na ovaj goreopisan nacin-Zof ovaj Bugarski satelit-paket izuzetno je jak na ovoj poziciji,

evo sad prekinulo varira signal sad 22:22h

Posljednje uređivanje: 7. Prosinac 2017.
  15. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    na isti lnb teško da ćeš dobiti, u principu nećeš imati ni jedan a ni drugi kvalitetno. treba vidjeti sa dva uska lnb, mislim da će i to biti na knap. da imam fiksnu antenu već bi se pozabavio sa tim. prije nekog vremena sam namjestio susjedu 16e i 19e sa dva široka lnb ali sam pravio preinaku na držaču lnb-a "izmislio" nosač za drugi lnb pa ga malo podigao iznad 19e i uspio namjestiti. ružno izgleda ali radi.

16. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    451
    Lajkova:
    103
    Grad:
    Međugorje
    Evo sad sam probao s solo tanjurom 90cm i uhvatim thor bez problema na 80% ali kad pomaknem na 1.9 spadne na 15 do 18% mislim da oni variraju sa signalom nesto

17. Zof

Zof Clan

Pridružen(a):
    6. Studeni 2013.
    Poruka:
    24
    Lajkova:
    9
    Spol:
    Muškarac
    Orion 011, hvala na informaciji ali mi je problem što imam multiholder 28-23-19-16 -13-9-7-0.8 i želim namjestit između 7E i 0.8W Bulgaria sat 1.9E. Ako sam uspio sa dva široka LNB-a super namjestit 7 i 9E mislim da je moj problem negdje drugo. Imam antenu Lenson heath od 135 cm ,koristim VU+solo SE v2 i Open pli 6.0 image . Imam najnoviju modificiranu Ciefp seting listu . Jednostavno mi je na Bulgaria sat 1.9E i AGC i SNR 0% što me poprilično zbunjuje.

18. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    jesi probao taj lnb što ti je na 0,8w pomaknuti ili stavljaš dodatni uz njega? možda si trebao probarti taj postojeći samo pomaknuti prema istoku radi provjere signala na 1,9. ne vidim razlog zašto ne možeš dobiti signal. kod mene puca na 99%. probaj taj 0.8w pomaknuti pa provjeri ako ti nije problematično. ako ni to ne upali onda nešto mpžda u postavkama tunera ne štima. i sam sam ubacio listu od Pavela sa ubačenim satelitom bulgaria sat ali sam u konfiguraciji tunera morao i sami satelit aktivirati, odnosno dati mu poziciju i broj pod kojim će biti memoriran.

19. Zof

Zof Clan

Pridružen(a):
    6. Studeni 2013.
    Poruka:
    24
    Lajkova:
    9
    Spol:
    Muškarac
    tataos@ naravno da sam aktivirao satelit i dao mu poziciju u konfiguraciji tunera ali isto nemam nikakvog signala. Obično kad pozicioniram neki satelit i kad spojim LNB kabelom na Diseqc sklopku odmah mi na sat finderu pokazuje nekakavu snagu AGC signala da bi zatim naknadno uštimavao LNB i dobio zadovoljavajuću jakost signala SNR i to je to_Ovdje nemam ništa. Kad bude lijepo vrijeme pokušat ću pomaknuti 0.8W ali mi je nelogično što nemam ama baš nikakvog signala i AGC i SNR 0%

20. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    472
    Lajkova:
    128
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    probaj ti pomaknuti taj sa 0,8w premali je razmak za dva široka lnb-a. kada pomakneš taj sa 0,8w i ako dobiješ signal onda ćeš biti siguran da je do toga.