1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

DVB T2 u BIH "Izgašen"

Rasprava u 'Digitalna -DVB-T & DVBT-2 Televizija' pokrenuta od Kreuzritter, 14. Svibanj 2017..

1. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    478
    Lajkova:
    115
    Grad:
    Međugorje
    DVB T2 koji se emitirao u 4 veca grada unutar FBiH točnije Banja Luka, Mostar, Sarajevo i Zenica je isključen nakon 1 mjeseca testiranja. Šta reći nego žalost sto se tice digitalizacije u BiH.
    1. Faza digitalizacije je trebala biti puštena jos prosle godine, ali zbog kojekakvih natezanje je pustena tek 13.4.2017 na 1 mjesec, sto bi nakon toga trebala krenuti 2. Faza tj trajno emitiranje digitalnog signala.da vlada BiH je trebala u tih mjesec dana uplatiti novce za 2 fazu te bi s 1. faze na 2 fazu doslo bez prekida emitiranja DVB T2. Posto vlada FBiH nije uplatila novce za 2 fazu RAK je prekinuo emitiranje DVB signala jučer 13.5.2017 u 12.00.
    Tuga, jad i ćemer ili ti skraćeno BALKAN

radja and josip11 like this.
  2. sopotnik

sopotnik Clan

Pridružen(a):
    25. Travanj 2013.
    Poruka:
    189
    Lajkova:
    44
    Grad:
    Svicarska
    Koliko je meni poznato raspisan je tender za drugu fazu
    This content is protected

josip11 se sviđa ovo.
  3. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    478
    Lajkova:
    115
    Grad:
    Međugorje
    Taj teve.ba ima informacije iz 20st tek, inace azuriraju 1 godinje web site

sopotnik se sviđa ovo.
  4. dimic

dimic Clan

Pridružen(a):
    25. Lipanj 2012.
    Poruka:
    23
    Lajkova:
    7
    Spol:
    Muškarac
    Interesi:
    Volim da gledam crtane filmove
    Grad:
    Ratkovo
    Ismir Jusko: BiH će imati najsavremeniju digitalizaciju u regiji

Ministar prometa i komunikacija BiH, Ismir Jusko, najavio je da će Bosna i Hercegovina konačno preći sa analogne na digitalnu zemaljsku radiodifuznu frekvenciju, dobiti 4G mrežu i početkom 2018. godine zauvijek ugasiti analogni signal.

Mi smo u rekordnom roku završili i spremili sve preduvjete za puštanje testnog signala. Testni signal je pušten prije tri mjeseca, pokazao se izuzetno dobro na terenu. Odmah, u međuvremenu smo počeli sa pripremanjem, sa administrativno tehničke strane, za raspisivanje međunarodnog tendera. Prošle sedmice na Vijeću ministara usvojena je zadnja tačka u kojoj smo tražili dodatna sredstva da bismo išli na DVB-T2, što je najmoderniji sistem digitalizacije, svakako smo zakasnili za onaj stari. Provođenjem tog sistema digitalizacije mi ćemo imati vjerovatno najsavremeniju digitalizaciju u regiji.
    Čekamo sada da se dobiju zaključci sa VIjeća ministara, koji bi trebali doći već u toku ove sedmice Nakon toga raspisujemo međunarodni tender, nakon toga nabavka opreme i već do polovice ove godine, već od maja mjeseca pa do kraja godine ide instaliranje opreme širom BiH.
    Ministarstvo prometa i komunikacija je u završnoj fazi kada je u pitanju politika sektora koja je preduslov da bi razvili 4G mrežu i nama je cilj da početkom 2018. godine zauvijek ugasimo analogni signal u BiH. Moramo biti iskreni i reći da sigurno idemo ispred svih rokova kada je u pitanju ovaj rad.

Vijeće ministara BiH je,
    .godine, na prijedlog Ministarstva komunikacija i prometa i ministra Ismira Juske, usvojilo
    za period 2017-2021. godine i Akcioni plan za provođenje politike.
    Ovim smo ispunili i obećanje dato na nedavnom sastanku sa direktorima telekom operatera u BiH. Konačnim usvajanjem Politike, telekom operaterima u BiH širom se otvaraju vrata za uvođenje 4G mreže. Sada je sve na njima.

Izvor:

sopotnik se sviđa ovo.
  5. sopotnik

sopotnik Clan

Pridružen(a):
    25. Travanj 2013.
    Poruka:
    189
    Lajkova:
    44
    Grad:
    Svicarska
    Odlicno samo da malo brze to ide

6. mimaros

mimaros Clan

Pridružen(a):
    1. Svibanj 2009.
    Poruka:
    11
    Lajkova:
    0
    Ima li neko svježije informacije dokle se stiglo sa digitalizacijom. Za sad idu samo 3 kanala (RTRS, FTV i BHTV).
    Još uvijek se borimo sa lošim analognim signalima. Najgori smo od sve djece u regionu :)
    Pozz

7. Dux77

Dux77 Clan

Pridružen(a):
    13. Travanj 2013.
    Poruka:
    3
    Lajkova:
    0
    Grad:
    Deep Space
    Nece to brzo :( Pa tek onda gasenje analogne,pa 4G mreza. Kasnimo 10 godina

8. boban2017

boban2017 Clan

Pridružen(a):
    4. Travanj 2018.
    Poruka:
    3
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Teslić
    Ne znam otkuda ti ove informacije ali sve što si napisao nije tačno.Niti je Banja Luka u FBiH niti je digitalni signal pušten u Zenici.Gde si pronašao info da je 13.4.2017 krenulo testno emitovanje u DVB-T2 i da je ugašeno mjesec kasnije? Testno digitalno emitovanje u DVBT MPEG 4 formatu krenulo je 14.10.2016 u širem području Sarajeva,Banja Luke i Mostara i dan danas ide.Pošto je tender za digitalizaciju propao,testni signal ići će još najmanje dve godine dok se ne instalira DVB T2 oprema u svih devet digitalnih regija BiH.

Posljednje uređivanje: 4. Travanj 2018.
  9. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    478
    Lajkova:
    115
    Grad:
    Međugorje
    banja luka je u BiH, ako tebi odgovara da je u Rusiji, meni svejedno da je i na marsu. sjedi 1 iz povijesti odnosno istorije ili historije, kao 2 prenosim informacije s teve.ba i od ostalih medijskih servisa, kao 3 odpepaj novak

10. boban2017

boban2017 Clan

Pridružen(a):
    4. Travanj 2018.
    Poruka:
    3
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Teslić
    Banja Luka jeste u državi BiH ali nije u FBiH.BiH je država dva entiteta Republika Srpska i Federacija BIH a Banja Luka je administrativni centar Republike Srpske.Ako je to pisalo na portalu teve.ba,što sumnjam,iznose lažne informaacije jer DVB T2 oprema nije ni instalirana u tri regije gde se emituje digitalni signal pa samim tim nije ni mogao ići tih mjesec dana

Posljednje uređivanje: 4. Travanj 2018.
  11. Kreuzritter

Kreuzritter Forum Friend

Pridružen(a):
    6. Siječanj 2009.
    Poruka:
    478
    Lajkova:
    115
    Grad:
    Međugorje
    Momak mogu li te zamolit da ne komentiras odnsono komentarises moje postove. Unaprijed hvala!
    Moji postovi su prijenos drugih medija, odnosno sazetost iz par medijskih izvora. Ovo sto sam ja napisao nadji tko je objavio pa ispravljaj s njima. Opet unaprijed hvala!