1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

Montaza satelitskog motora

Rasprava u 'Satelitska oprema' pokrenuta od beli1910, 14. Prosinac 2009..

1. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    šta da radim ako mi motor udara u ogradu? onda moram da stavim jedan na koji ce da mi se reflektuje 39e. čitao sam postove. Za bgd je nilti satelit Astra 19,2e

2. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    458
    Lajkova:
    121
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    zar ne možeš negdje drugdje montirati motor i tanjur da ti ne udara?

3. damir33

damir33 Clan

Pridružen(a):
    18. Lipanj 2011.
    Poruka:
    76
    Lajkova:
    19
    Spol:
    Muškarac
    prvo kolega nesto mi nije jasno tvoje pitanje ti imas motor i antenu koju tije majstor postavi i mozda dobro ustimao....prvo kolega treba da vidis dati nije do kabla da nije gde u prekidu zamijenis njega ,ako je ok nediraj nista ako nije ides LNB da zamijenis moze da bude do oka ako je ok .dalitije andena postavljena na nulti satelit odnosno astru 19,2 stepeni o ako nije nema sanse da mozes da ulovis taj satelit na 39 stepeni ,po mojoj nekoj logici nije ti dobro ustimana ili nije u vaser vagi odnosno pod libelom a drugo mislim daje suvisno sto trazis ,inijemi jasno stoceti vise lnb na tom motoru kada ide jedan lnb i,motor sve odredjuje ssam .I treba da znas koji tije nulti satelit i kojem si gradu ili selu toliko pozd

4. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    uspeo sam da napravim, nemam bas sve signale sa svih transpondera, recimo sa 1w, i 42e, ali sta cu. primetio sam i da hd kanali imaju bas manji signal nego obicni kanali. Veoma je važna vaser vaga.

5. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    vidim da imam opciju USALS i Diseqc 1.2, preko ovog drugog mogu preciznije da doteram satelite, korak,dva,tri ka east ili west i poboljsa se signal. Koja je razlika u ove dve opcije?

6. johni

johni Clan

Pridružen(a):
    23. Listopad 2010.
    Poruka:
    99
    Lajkova:
    386
    Spol:
    Muškarac
    U ovu prvu opciju(USALS) moras ukucati longitude i latitude i naravno podesiti motor i tanjur kako treba da bi ti ovo funkcionisalo,,Malo pogledaj na forumu tutorijale korak po korak vezane za tvoj problem ima ih dosta...Poz

7. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    Definitivno USALS služi za pomeranje antene po klarkovoj putanji, a Diseqc 1,2 je za fino podešavanje i dobijanje najjačeg signala

8. beli1910

beli1910 Administrator

Pridružen(a):
    21. Veljača 2009.
    Poruka:
    11,911
    Lajkova:
    14,314
    Spol:
    Muškarac
    Interesi:
    Sat hobi
    Grad:
    Metlika-Slo
    Ne pisite gluposti.
    Usals opcija nece raditi kako treba ako nije sistem okrenjen na cisti jug gledajuci vasu geografsku poziciju.
    Ajmo primjer-vasa lokacija 18.766-to ne znaci da vam je najblizi satelit nulti satelit-u vasom primjeru astra.
    Sistem se stela na tu poziciju znaci 18.766 a ne na astru 19,2.
    I ako sve nije slozeno kako treba-znaci nosac pod libelu,tocno namescanje sistema, motora na nosacu-antene na motor i sama elevacija antene i rotora usals nece raditi u cjelom rasponu kako treba.
    Uz to ako imate problema sa preprekama zid i slicno-prva preporuka je sledeca,premestiti sistem na drugo mesto.
    Ako to nije moguce imate limite koje mozete podesiti u reciveru i motor ce okretati samo do te pozicije a ne dalje,da se ne sudari sa zidom.

sara2010 se sviđa ovo.
  9. vajta

vajta Clan

Pridružen(a):
    5. Studeni 2010.
    Poruka:
    480
    Lajkova:
    62
    pa koji muje najblizi satelit s tom pozicijom18766 meni je 15583

10. beli1910

beli1910 Administrator

Pridružen(a):
    21. Veljača 2009.
    Poruka:
    11,911
    Lajkova:
    14,314
    Spol:
    Muškarac
    Interesi:
    Sat hobi
    Grad:
    Metlika-Slo
    pa to zavisi od geografske pozicije.
    Idemo redom.
    Za Beograd nije nulti satelit astra 19.2E-to neka bude svima jasno-niti je isti najblizi satelit.A to sto vam takozvani monteri il oni koji sebe to nazivaju tako montiraju-mozete jim laganog srca reci da nemaju pojma.
    Ovako evo tocnih podataka za Beograd.

Address: beograd
    Latitude: 44.7866°
    This content is protected

Longitude: 20.4489°
    This content is protected

Najblizi satelit ovak od oka cu vam reci je 21E.
    Nulti satelit ne postoji-osim ako imate indenticnu geografsku poziciju kao i satelit-primjerice zg 16 stupnjeva.
    Kod tebe vajta je najblizi satelit 16E-al sistem se podesava na poziciju koju si napisal.

radja se sviđa ovo.
  11. radja

radja VIP

Pridružen(a):
    30. Svibanj 2011.
    Poruka:
    1,141
    Lajkova:
    486
    Da još malo uprostimo. Kolega Beli kaže da je najbolje podesiti antenu na čisti jug, dakle ne na satelit, nego na onu poziciju na jugu na kojoj Vam je Vaša longituda, na primjer na 19,5 stepeni.
    E to se podešava pomoću kompasa na primjer.

12. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    Beograd je u pitanju. A ako nemamo kompas? Kako podesiti 21e? Ja sam morao da se štelujem prema 19.2e

13. radja

radja VIP

Pridružen(a):
    30. Svibanj 2011.
    Poruka:
    1,141
    Lajkova:
    486
    Da, ali onda treba prethodno malo zaokrenuti motor lijevo ili desno, zavisno na koji satelit podešavaš.

14. vajta

vajta Clan

Pridružen(a):
    5. Studeni 2010.
    Poruka:
    480
    Lajkova:
    62
    ja sam svoju stelovo ba 19.2astru 19581 i 42962 iza moj graf i dobio ovo39e polaris signal19db eutelsat16 i signal 17.5db i na30w cabo meo paketi17db ovo izmedju je isti idlicno na digi 0.8signal19db po mom misljenu mislim da nemize od ovoga bolje vase misljene i jos nesto da kazem koliko tanjir utice je pocinje da kirozira eeee jos ovo nemogu lovit bein hd na 7w poz

15. vajta

vajta Clan

Pridružen(a):
    5. Studeni 2010.
    Poruka:
    480
    Lajkova:
    62
    a prije sam bein hd imao od1-5 sad upste ih nemogu lovit antena 90cm

16. Iceman2009

Iceman2009 Clan

Pridružen(a):
    19. Studeni 2009.
    Poruka:
    190
    Lajkova:
    18
    Spol:
    Muškarac
    Nece mi mozor vrtiti
    Danas nirmalno radilo i samo pri jednom pokusaju mjenjanja satelita prestalo
    Provjerio sam kablove i sve je ok, sto bi moglo biti?
    Pogledao sam i lampiva mi je treptala prvo zeleno pa crveno, a sad nista

17. Iceman2009

Iceman2009 Clan

Pridružen(a):
    19. Studeni 2009.
    Poruka:
    190
    Lajkova:
    18
    Spol:
    Muškarac
    Rijesio problem

18. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    234
    Lajkova:
    31
    šta je bio razlog

19. Iceman2009

Iceman2009 Clan

Pridružen(a):
    19. Studeni 2009.
    Poruka:
    190
    Lajkova:
    18
    Spol:
    Muškarac
  20. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Pozz imam problem sa ustimavanjem motora amiko 3800-resiver opticum sloth combo!!!
    Ako mi je pozicija tj latituda na 45.3(na nju nastimam nagib motora) a longituda mi je 14.75 jel ko referentni satelit upucam 0,motor smjer na eutelsat 16E ili na hotbird 13E??Sad mi je ustelan na eutelsat 16E i signal mi je oko 63 i quality 75,ali kod finog pomicanja motora preko disecq 1.2 ni istocno ni zapadno ne mogu nac nikakav satelit??Wtf?U cemu grjesim??Molim vas pomagajte lud sam vec sam 3dana na krovu!