1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

Montaza satelitskog motora

Rasprava u 'Satelitska oprema' pokrenuta od beli1910, 14. Prosinac 2009..

1. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Da li su ti aktuelne frekvencije proveri. Vidi mozda je potrebno lnb promaći ili odmaci malo cm dva na lnb holderu; ako ti se to desava mozda je nagib malo pogrešan. Generalno kako ti stoji antena na stubu i upucas 16e isti je taj nagib i za motor.

Sent from my HTC Desire 310 dual sim using Tapatalk

2. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Na eutelsatu 16E sam naso najjaci signali on mi uredno radi ali nikako dobit druge satelite lnb mi inverto black,tanjur TRX S97!!A lnb mi namontiran tocno na sredinu lnb nosaca!!!Lud sam,koje su dobre frekvencije za skeniranje tj trazenje astre i hot birda?Jel bi bilo promjene na bolje da okrenem referentni sat na 13E hotbird?posto su od moje lokacije 14.75 blizu tj slicno udaljeni i eutelsat 16E i hotbird 13E???zapopizdit

Privici:

• image.png
      image.png
      Veličina datoteke:
      1.2 MB
      Pregleda:
      16
  3. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Nagib na anteni mi je 29/30' stupnja a na motoru nastiman po lokaciji 45.3 jedino s tim nagibom antene sam ulovio eutelsat 16E!!

4. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Sta nitko nezna ili ne zeli podijelit iskustvo montaze motora samnom?Ajde bar mi recite dal od drugih resivera marke opticum pasu neke liste kanala,ili da mi date link bar od motorne iste za opticum hd sloth combo!!Molim vas lijepo

5. mamba65

mamba65 Administrator

Pridružen(a):
    30. Prosinac 2012.
    Poruka:
    5,894
    Lajkova:
    3,883
    Grad:
    Wien
    Pa pogledaj sa prve strane uputsva od kolege beli1910
    imas isto ovde:
    This content is protected

a listu imas ovde pogledaj ako pase mada je stara

i imas ovde:

Opticum SLOTH Combo

6. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Procito sve cake vezane za montazu motora ali nece pa nece,nego da se vratimo na listu!!Od kojeg resivera mi pase motorna lista u moj opticum sloth combo???Bojim se da ne skurim nesto??ovu zadnju od 4.satelita sam ubacio ali nije motorna lista i kod trazenja signala preko disecq 1.2 ne da mi da odaberem hotbird makar ga imam unutra za gledanje!!!Znaci od kojih modela mogu ubacivat liste kanala u moj resiver!!Softwer mi je 2.1.38!!Ja sam na 14,75 ak upucam hb kao centralni satelit jel moram fizicki vrtit antenu da bi doso do tih mojih 14,75 ili ne?
    Cemu ova formula?
    (-13) – (-14) = +1 x 1.15 = +1.15 Zapadno (W) , zbog (+) znaka. U slucaju negativnog rezultata, okret bi bio prema istoku.

7. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Probaj ovako: Antena na sred motora i motor na neutralnom i resiver na neutralno i nadjes 16e. Nakon toga kad podesis svoju dužinu na resiveru motor će malo okrenuti antenu. Nakon toga pomeris malo motor sa njegovih stezaljki trebalo bi u levo i nadjes 16e

8. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Antena i motor su mi strogo u centru,stavljeni na nulu i upucani na 16E,Kako podesavam duzinu??Preko usualsa?Ma hvala svejedno bacam motor u pm i odustajem!!!

9. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Stvar je što taj strogi centar treba da bude upucan na tvoju dužinu a ne na nulti satelit. Probaj kako sam opisao. Dužinu podesavas u podesavanju usals. Nemoj da bacas dobra je to stvar

10. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Ok znaci ja bi sad trebo okrenut antenu rucno na nosacu bez da diram motor na moju poziciju na kojoj se nalazim 14.75? Znaci trebo bi je zakrenut rucno za 1.25 stupnjeva da je sa 16E vratim na 14.75E?Takav bi bio postupak da ne koristim Usuals,m!!A kod koristenje Usualsa me trazi dodavanje strana svijeta kod 45'dal je East,West,South itd a tako me trazi i kod tih mojih 14,75 a neznam sta da upisem??

11. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Nenene, antena uvek stoji na sredini motora i ne dira se. Olabavi se malo motor od stuba i onda se ceo sistem malo zanese (u obrnutom smeru kazaljke ako se gleda iznad antene)

12. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    To sam i mislio okrenut antenu na stupu ne tam kod motora znaci cjeli sistem okrenem za tih 1.25 stupnjeva u lijevo ako stojim iza antene!!!I sta onda?Posto na tih 14.75 necu ulovit ni jedan satelit?
    Vjerovatno memoriram tu poziciju namotoro pod br.0 i onda krenem npr na instalaciju ostalih satelita,odaberem eutelsat 16E i sa finim pomicanjem motora bi ga trebo brzo nac,njega spremim pod br 1?Pa onda idem na hotbird njega nadjem finim pomicanjem motora preko daljinskog i njega memoriram na br.2?Jel tako Brisel ili sam opet u krivu?

13. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Tako bih ja preporucio

14. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Ajde Brisel imas pivu,ustedio si mi zivaca i neprospavanih noci,hvala stari!!!!Probat cu tako pa mozda uspijem!!!Ali buni me sta onda prvi sat "referentni" kojeg nadjem i memoriram pod br 1 eurelsat 16E nece bit vise nastiman na motoricu na 0 vec ce neznam bit zakrenut za 2-3stupnja!!!Koliko sam shvatio sad kad okrenem sat sistem u lijevo bi trebo lovit tu sat krivulju i nac satelite istocno i zapadno!!!

15. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Tvoj referentni je na tvojoj dužini i tu je motor na nuli (move to reference opcija imaš verovatno). Ali pošto na 14,75 nema satelita uzimas prvi najbljizi da prema njemu udesis uglove itd. Sad neka me neko od iskusnijih ispravi , ako sam negde grešio, generalno ja imam motor koji sam relativno lako ustelovao i dobro mi radi, uglavnom gadjam 1w-23,5e

16. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Al
    ii
    Ali ja sam tako napravio odabro sam za referentni satelit 16E posto mi je on najblizi,i na njemu mi rade kanali i imam dobar signal na njemu..I njega sam memoriro pod br.0 e al kad idem rucno okretat antenu tj preko disecq 1.2 ne mogu uhvatit ni jedan satelit!!Ni astru ni hb??Znaci da nesto ne valja!!!!nisam trazio po ovim frekvencijama vec drugima!!Jel valjaju te na slici?

Privici:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Veličina datoteke:
      67.4 KB
      Pregleda:
      8
  17. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    16e jak je na TVSH, 19.2 na taggeshau, 13 e Rai sport. Slabe ne znam, kad mi rade jake rade mi i slabe :) na 16e je bitno da hvatas Maxtv arene i sk

18. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Ma hvatam ja sve na 16E ali ne hvatam drugo nista!!Imas ti kakvu listu za opticum sloth combo?I u cemu je caka izmedju obicne i motorne liste?Jel mogu u moj resiver stavit listu iz opticum 9600 prima resivera?

19. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    214
    Lajkova:
    30
    Ja to ništa ne znam u čemu je razlika. Pošto je meni motor na amiko mini hd koji je baš komplikovan za liste kanala i ubacivanje ja to ne pratim. Ručno ubacim ako se javi neki transponder nov. Ne bi trebalo da ima neke razlike velike, možda liste nose u sebi neka dodatna podešavanja. Ma najbitnije je da uredis po jedan tp sa satelita posle ćeš lako

20. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    O
    ok stari skidam kapu na trudu i pomaganju probam to sta sam naucio pa cu vidjet hocu dobit satelite ili ne!!E da je vise vakih ko i ti!!Svaka bi te majka za zeta pozelila