1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

Montaza satelitskog motora

Rasprava u 'Satelitska oprema' pokrenuta od beli1910, 14. Prosinac 2009..

1. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    209
    Lajkova:
    27
    Hahah samo da ti uspes! :)

Ceky se sviđa ovo.
  2. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    A neznam vise ni sam dal cu uspjet!!Vec me glava boli od tih detalja,haha!!

3. radja

radja VIP

Pridružen(a):
    30. Svibanj 2011.
    Poruka:
    1,115
    Lajkova:
    474
    Probaj ovako:

1. Namjesti dugmadima na samom motoru da bude motor na 0 i okreni komplet sistem oko osovine (cijevi) malo prema satelitu Hotbirdu 13°E, ali pazi ne skroz ka njemu, nego nekako otprilike izmedju njega i Eutelsata °E, znači otprilike na 14,7.
    2. Onda idi isto dugmadima na satelit Eutelsat 16°E dok dobiješ dobar signla na TVu.
    3. Probaj malo opet čitav sistem malo (ali baš samo malo) oko iste osovine zaokrenuti lijevo desno da dobiješ najjači signal ma TVu.
    4. Kad to uradiš onda unesi u risiver svoje podatke za Latitude i Longitude, tvog mjesta gdje živiš.
    5. Uradi restart risivera, pa probaj druge satelite i javi kako ide.

Poslato sa Huawei P8 lite

sara2010 and Ceky like this.
  4. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Za jarana ko sta sam ja trebaju takve detaljne upute hvala stari!!!Cim probam javim

5. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    @radja,evo da se javim!!Napravio sam sljedece:
    1.motor stavio na 0,pritiskom na tipke motora,west,east!!
    2.usmjerio cijeli sistem,motor,lnb,tanjur prema eutelsat 16E,to sam napravio pomocu kompasa(usmjerio cijeli sistem motor,lnb,tanjur u pravac cisti jug(znaci lnb mi gleda u jug)nakon toga sam finim pomacima tanjura skupa s motorom rucno pomjero dok nisam dobio signal sa eutelsata 16E..
    3.Nakon dobivenog signala na 16E krenuo sam pod instalaciju i u motor settings!!!Tamo sam odabro satelit eutelsat 16E,i ukljucio na njemu opciju USAL,u nju sam upiso svoj geo polozaj,latitudu 45.3(nagib motora sam prije sastavljanja kompleta antene,motora i lnb-a stavio na 45.3),i longitudu mog geo polozaja od 14.75..Nakon tog upisivanja motoric se okrenuo prema istoku!!(znaci u lijevo kad stojite iza antene) na upisan polozaj!45.1,14,75
    4.E sad posto sam izgubio signal na Eutelsatu 16E radi toga sta se "samo"motoric pomjerio za par stupnjeva na istok,(ne antena na nosacu)
    Krenuo sam rucno pomjerat,znaci fino vracat cijeli sistem na nosacu natrag prema eutelsatu 16E dok ponovno ne dobijem signal!!Odabro sam na eutelsatu kanal pink folk i rucno(pomjeranjem cijelog sistema)sam trazio najbolji signal na pink folku!!!
    5.kad sam dobio najbolji signal krenuo sam u lagano zatezanje matica tj antene na nosacu(cim njeznije sa sto manje pomicanja da ne izgubim signal)
    6.nakon odradjenog podesavanja na eutelsatu16E,opet sam u motor settingsu odabro satelit astru 19,2 i tu sam ukljucio opciju USAL,pa sam prebacio na satelit Thor i ukljucio opciju USAL,nakon tog sejvanja USAL postavki,restarto sam resiver i voila rade ta 2.satelita na kojima sam ukljucio opciju Usal!
    E ali me sad buni sta mi uopce ne nudi u tim motor,usal opcijama satelit HB 13E,(tak da ni ne mogu ukljucit opciju Usal) u resiveru ga imam, A na listi se vide kanali sa HB-13E,ali kad njih odaberem antenu ne vrti prema HB,zato jer nisu ukljucene postavke Usal,a njih ne mogu ni ukljucitza HB13E kad mi ih ne prikazuje pod instalacijom!!!Jel zna netko u cemu je kvaka i zasto se to desava?A da,ja jos uvijek molim da mi dobra dusa isfura motornu listu za opticum red sloth combo!!I dali se kod promjene liste(posto staru moram izbrisat prije ubacivanja nove liste)izgube postavke koje sam do sad nastelo????Eto mozda nekom pomogne ko muci muku sa motoricem,kako sam ja uz pomoc dobrih ljudi na forumu rjesio djelomicni problem mozda cete i vi..Ajd ak ko zna vise di i od kojeg modela opticuma skinut listu a da pase u moj opticum sloth combo,bio bi mu dozivotno zahvalan
    Noc

6. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    209
    Lajkova:
    27
    Svaka čast

Sent from my HTC Desire 310 dual sim using Tapatalk

Ceky se sviđa ovo.
  7. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    @brisel,tnx jbt ga bez vas to ne bi nikad uspio sam "upucat" ali kazem ti sad tek pocinje muka isusova,treba druge satelite ubacit a da rade!!HB mi bio prioritet a sad ga nemam

8. brisel

brisel Clan

Pridružen(a):
    5. Rujan 2007.
    Poruka:
    209
    Lajkova:
    27
    Mora da imaš podešavanja za hb da bude preko diseka

Sent from my HTC Desire 310 dual sim using Tapatalk

9. acko 111

acko 111 Clan

Pridružen(a):
    28. Rujan 2013.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    19
    Spol:
    Muškarac
    This content is protected

Da li si ovdje gledao

10. Ceky

Ceky Clan

Pridružen(a):
    12. Srpanj 2016.
    Poruka:
    41
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Jesam tu sam skinuo novi soft 2.1.38 ili tak nesto i tu jedinu listu koja je bila za njega za 4 satelita,u kojoj naravno nemam hb 13E u motornim postavkama itd!!!tnx svejedno @acko

11. sara2010

sara2010 Clan

Pridružen(a):
    18. Prosinac 2015.
    Poruka:
    14
    Lajkova:
    9
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Podgorica
    trebalo bi da imas opciju za dodavanje satelita i bez editora(ukoliko ga nemas u listi),pokusaj uci u -menu-satelit inst.-pritisni dugme -sat- na daljincu vidi da li ce ti ponuditi HB ,ako ponudi "strikiraj" ga i na taj nacin ces moci uci u postavke upisivanja novih TP i pretrazivanja
    ili cak kao na starijim verzijama opticuma opciju -dodavanja- satelita-upisivanjem,ako ti ponudi opciju,ako se dobro sjecam idi na -zeleno dugme -dodaj -add new satelite-

josip11 se sviđa ovo.
  12. pancepaki

pancepaki Clan

Pridružen(a):
    12. Veljača 2012.
    Poruka:
    6
    Lajkova:
    0
    Grad:
    skopje
    Pozdrav svima trebam montirati satelitsku ovih dana,cekam da mi posalju
    Dreambox DM525 HD Combo 1x DVB-S2 / 1x DVB-C / T2 tuner
    ..Satelitsku sam izvadio prije nekoliko godina kad je prestao da radi Digi tv.Sad bi opet da montiram sve to da bi radilo,to bi bilo nesto ovakav sistem.
    This content is protected

Sve sam sklopio jos da to montiram za vikend,koji je nulti satelit za Skopje,evo neke slike od te komponente koje bih montirao.Tanjir je golemine 120santima.Nema nikakve oznake za elevaciju tanjira,ako ima neko upatstvo za ovakve motore nek postavi neko.pozz svima.

Privici: