1. <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>
    Dismiss Notice

motor zablokirao

Rasprava u 'Satelitska oprema' pokrenuta od tataos@, 29. Rujan 2017..

1. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    458
    Lajkova:
    121
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    imam slovenca, mislim da je stark tracer star 13,5 godina. unazad par dana u nekoliko navrata zablokirao ali uglavnom na zapadnim satelitima. jučer ga okrenem na 15w i ostane zaglavljen. nisam ga više mogao ni pomaknuti. napravio reset na motoru i lampica mi pokazala da je odrađen reset ali opet ni pomaka. ima li tko kakvu ideju što napraviti? skinio sam ga i otvorio i ne vidim da je nešto nagoreno ili spaljeno. mjerio sam napon na kablu od reca i sve je u redu. ima li lijeka ulu da ga sahranim?

2. SATmax

SATmax Super Moderator

Pridružen(a):
    24. Siječanj 2011.
    Poruka:
    2,628
    Lajkova:
    3,536
    Spol:
    Muškarac
    Interesi:
    Sales manager
    Moze biti da je elektronika otisla ( nesto na stampanoj ploci ), zupcanici izlizani, nedovoljan napon adaptera - prijemnika za pokretanje motora, pogresna konfiguracija u prijemniku za motorizirani sustav, ...

3. tataos@

tataos@ Forum Friend

Pridružen(a):
    30. Ožujak 2013.
    Poruka:
    458
    Lajkova:
    121
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    osijek
    Otisla cini mi se naponska sklopka(barem mislim da se to tako zove). Isprobao ga jucer rastavljenog u kuci pored reca i okrene dva tri satelita i onda blokada. Cuje se skljocajuci zvuk u jednom elementu na stampanoj ploci. Na tom elementu pise nesto kao 12V , 18V i jos nesto. Probat cu odlemiti i potraziti moze li se tako nesto kupiti. U principu kad zaglavi cuje se zvuk kao da ne moze prebaciti nekakav prekidac u tom malom elementu.