Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

DD Subtitle player OE2.0

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Ubaci ponovo OpenPLi Image i samo plugin pa testiraj. Rucna instalacija prolazi bez problema na Dreambox sa OpenPLi OE2.0 Image.

hama

Clan
Evo samo da kazem da sam ga uspio srediti, ali na OpenVix image-u, neznam zasto na OpenPLi nece te tipke raditi

Poslednja izmena:
kad stisnem zeleno za download pukne enigma

Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 46, in action
res = self.actions[action]()
File "modul_0.py", line 2337, in modul_0.Mojtitle.greenButtonPressed (modul_0.c:54299)
File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 419, in open
raise RuntimeError("modal open are allowed only from a screen which is modal!")
RuntimeError: modal open are allowed only from a screen which is modal!
(PyObject_CallObject(<bound method ActionMap.action of <Components.ActionMap.ActionMap instance at 0x1a11af8>>,('ColorActions', 'green')) failed)
]]>
molio bih pomoc

cviki

Clan
pozz svima, evo mučim se s ovim satima. Kako uopće da konektiram dm 500 sa kompom da mogu ručno prebaciti player. Probao sam telnetom onako kako pišete, i stalno mi govori file not found.

cviki

Clan
Da budem precizniji i točniji kako da prebacim subtitle player u /tmp mapu na receiveru. Jel postoji kakva naredba na telnetu za kopiranje?

tataos@

Forum Friend
ja se spajam sa totalcomanderom sa receiverom i jednostavno kada se spojite otvorite mapu tmp i u nju se ubaci i tada ideš u receiver u menu/dodatci/tmp, kada otvoriš tmp spustiš se daljinskim na taj fail i stisneš ok i ide instalacija. kada završi restart receivera i u dodatcima ti mora biti subssuportdownloader i subplayer iznad ili ispod njega.

cviki

Clan
spojio sam se konačno preko ftp, ali sada mi pokazuje da nema mjesta a ovaj tvoj subsuportdownloader pokazuje kao da ga nema u /tmp.

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Telnet se koristi za unos naredbi instalacije ili brisanje plugina. FTP alati služe za konekciju prijemnik - računalo. Najbolji FTP alat ju WinSCP a postupak je jednostavan.
- po pokretanju prebaci na FTP protokol u alatu.
- upisi IP adresu prijemnika.
- upisi root ( malim slovima ).
- upisi dreambox ( malim slovima ) ako nije mijenjan password. Ako je mijenjan onda trenutni password.
- klikni na konekciju.
Ovim pristupas mapama prijemnika i ručno ubacujes, uredjujes ili brises datoteke po mapama.
Plugini sa .ipk extenzijama se ubacuje u /tmp mapu prijemnika ili se raspakira sa 7-zip programom ( Windows ) ili Archiver ( Ubuntu i ostale distribucije ) i ubacuje po raspakiranim mapama u prijemnik. Izvrsnim datotekama potrebno je dodjeliti 0755 datotečni dopuštenja ( CHMOD 0755 ).
Poslije unosa i instalacije plugina potrebno je restart E2.

commando

New Member
Da samo što ne mora u tmp može i na mountovan usb pa sa njega.

Tipa john kada se ne zna pass a želi se reset na defaultni.

U tom slučaju ne treba mu ni pristup preko ftp već direktno iz risivera instal ipk.

zeolit

Clan
Pomoc!!! Sve sam pokusao ali nikako da funkcionira,stalno rusi enigmu... Desi se da mi blokira enigmu pa moram da izbacim fajl DD i da restartam risiver... DM 800 HD se OIMG_1546.JPG IMG_1546.JPG IMG_1546.JPG

zeolit

Clan
Kako drugacije da odradim instalaciju??? Da li ima fajl da se instalira sa usb-a kao sto sam ranije verzije ubacivao. Jednostavno ubacim usb u risiver i sama enigma prepozna plugin i instalira ga,samo restartujem gui i sve funkcionira. Sada ne ide ni rucno uneseno ili ja ne koristim pravu putanju... Hvala svima..

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Najbolja solucija je da podignes nanovo Image i da ubacis samo plugin i vidis kako se ponasa. Pretpostavljam da ti je Flash prepunjen i da ti zato obara Enigmu. Inace plugin v4.01 OE2.0 radi bez problema na svim OE2.0 Image neovisno da li se instalira sa USB, rucno ili kroz menu prijemnika.

commando

New Member
ako sumnjaš na veličinu ram mozeš i deinstal dva tri plugina pa instal.

pre tih radnji mountuj usb i uradi swap na njemu.

a mozeš i ovako: instaliraš plugin skin mover pa podigneš na njega sve plugine osim web i oslobodiš ceo fleš na usb i onda ćeš imati prostora sigurno za dd

navim

Clan
može li mala pomoć koii DDsubtitle player mogu da ubacim u Dreambox 500hd image newnigma2 v3.3.3 , ručni unos
Hvala

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Raspakiraj iz zip arhiva i unesi po mapama u prijemnik. Restart GUI. Najbolje sa WinSCP.
Mislim da neces se bas usreciti ali probaj pa postaj jeli ok.

Prilozi