Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

DM800HD PVR image i oscam problem

Molim za pomoć,
imam 11 godina star Dbox DM800 HD PVR sa Enigma verzijom od 08.10.2008. te image-om otprilike istog datuma ( CCcam V.1.2 ).
Sve vrijeme ništa nisam dirao na njemu. Sad bih pokušao preći na Oscam i shvatio da to ne mogu sa ovim imageom.

1.Tjedan dana pokušavam napraviti backup mog imagea nfi filea( u slučaju da se nešto dogodi da ga mogu vratiti ). Još nisam uspio naći način ili program kojim bih to napravio na PC.Koji god sam pokušao plugin instalirati na Dream pa backup napraviti na HDD niti jedan nisam uspio ( uvijek nešto fali ili izbacuje Error ).
2. Pronašao sam da za moj Dream odgovaraju : gemini2-500-dm800-20100429212229.nfi ili newnigma2-stable-dm800-v4.0 ( da li možda Openpli 4,0 ?)
Valjda će imati OSCAM u sebi ili način kako ga ubaciti.
Da li mi netko može to potvrditi, te čime da to ubacim (Flashwizardom ili preko dugmeta za isključivanje i IP adrese te sučelja kojeg tako dobijem)?
Unaprijed hvala

Prilozi

SATmax

LiveBox
Super Moderator
OpenPLi je najjednostavniji i "najlaksi" Image za tu kutiju koju je vrijeme pregazilo. U download manager ima OsCam emu za direktno skidanje ( obzirom da si naveo da nisi na "ti" sa DreamBox ) u uredjaj. Potrebno je samo upisati linije i pokrenuti emu ( po potrbi restart E2 ). Image se unosi peko pretrazivaca a za svaki slucaj prvo ubaci noviji ili odgovarajuci SSL ( bootloader ) za svoj Image. Nemas potrebe za BackUp Image jer je to staro a izvadi preko FTP manager linije ( ako imas ) i listu kanala. Ostalo ti je nepotrebno.
Sa OpenPLi provjereno radi CS i IPTV na tom uredjaju.

Puno hvala na pomoći.
U attachu su podaci mog Dreama. Ispod ima naljepnicu sa istim podacima i onu Dreambox koja se presijava.
Uputstva su u knjižici od 100 stranica na njemačkom i engleskom jeziku. Kupio sam ga prije 11 godina pa se nadam da je original.
Koji OpenPli image predlažeš? Kad se odlučim za verziju onda moram naći i SSL za taj OpenPli i ubaciti prije image-a?
Jedino što sam do sad uspio instalirati je Flash expander jer sam skužio da bi moglo biti problema sa veličinom FLASH memorije.
Negdje sam pročitao da za moj DM800 PVR dobro ide newnigma2-stable-dm800-v4.0 te da automatski podiže SSL.
U međuvremenu sam skinuo secondstage-dm800-84.nfi (veličina 148 KB ). Da li ide sa ovim imageom koji sam naveo?
Ako sam dobro razumio i jedan i drugi se ubacuju preko browsera i dugmeta on/off na dreamu? I konačno: što su picconi, čemu služe i kako naći one koji mi trebaju?
Našao sam neka uputstva vezana uz newnigmu2 da moram najprije instalirati piccone na USB. Imam ugrađeni HDD od 120 Gb (ako to nešto znači).
Imam spremne linije za OSCAM i tutorial kako ih ubaciti ( CCcam to Oscam converter, pa poslije Filezillom u VAR itd.)
Ako imaš još malo volje i vremena pokušaj mi nekako kronološki poredati kako da ubacim OpenPli, koju verziju i što mi sve treba.
U ovih 11 godina ništa nisam ubacivao u Dream jer nije bilo potrebe. Sve je funkcioniralo preko CCcam.cfg file-a.
E sad moram učiti iz početka.
Hvala puno na strpljenju i volji da pomogneš.
Goran

Prilozi

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Provjeri prvo koja je sim kartica u uredjaju pa cemo dalje. Bez toga neces moci ubaciti odgovararajuci SSL i Image. Otvori uredjaj i usporedi na Internetu koji je sim ako ne pise nista na istoj.

Tapatalk PRO - Samsung Galaxy

Provjeri prvo koja je sim kartica u uredjaju pa cemo dalje. Bez toga neces moci ubaciti odgovararajuci SSL i Image. Otvori uredjaj i usporedi na Internetu koji je sim ako ne pise nista na istoj.

Evo slika. SIM ne mogu izvaditi, sve je zapeklo. Slomio sam i slot ali sam je uspio nekako vratiti na mjesto da radi.
Nadam se da će ovo ipak pomoći.
Goran FZNEW

Prilozi

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Ako ne znas koji je sim u uredjaju onda se ne moze dalje. Bar ne s moje strane.

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Evo slika. SIM ne mogu izvaditi, sve je zapeklo. Slomio sam i slot ali sam je uspio nekako vratiti na mjesto da radi.
Nadam se da će ovo ipak pomoći.
Goran FZNEW
Vratasca za pogurnu horizontalno na dolje i otvore ( na vratascima ti sve pise ).
Ako je tocno to sto pise A2P radi se o original DreamBox ali bez cijelog natpisa na sim card nisam 100% siguran.
73010

Vratasca za pogurnu horizontalno na dolje i otvore ( na vratascima ti sve pise ).
Ako je tocno to sto pise A2P radi se o original DreamBox ali bez cijelog natpisa na sim card nisam 100% siguran.
Pogledajte prilog 73010
Ka
Pogledajte prilog 73010
Uspio sam staviti SSL 84 i newnigma 2 stable dm800 v4.0.18 i dream radi.
Radi i moj stari CCcam.cfg a podesio sam i rotor. Dakle tamo sam gdje sam i bio osim što imam noviji image.
Na žalost nisam dobio ono što sam trebao a to su OSCAM linije koje bih mogao zamjeniti svojima.
Preko CCcam to Oscam convertera sam pretvorio C linije i kad sam ih FileZilom pokušao ubaciti u ''var'' - iznenađenje.
U var-u opće nema podfoldera ni file-ova koji počinju sa ''O'' pa tako niti jednog oscam file-a. Potpuno isto kao na starom image-u od 2008.g.
Ima li tu kakve pomoći ili ima neki drugi image koji u sebi već ima OSCAM file-ove umjesto kojih bih mogao ubaciti svoje.
GoranFZNEW

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Download-om OsCam emulatora automatski se instaliraju datoteke oscam.server, oscam.user, ...

Ovo predugo traje baš zato što nisam uspio naći način kako prebaciti image na HDD ili USB ( napraviti backup imagea) a bojao sam se da ne izgubim i ovo što sad vidim.
Ima li neki program ili plugin koji će mi omogućiti da napravim (prebacim) moj newnigma2 image (CCcam 2.3.0) na sigurno. Da SIM je original i vjerojatno je SIM1.
Hvala na pomoći

bica

Super Moderator
Evo ovde sam postavio jedan tutorial koji ti moze pomoci..
Za tvoj box koristi samo telnet komande...
Bic@