Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

Dual Sim - iPhone klonovi kineske proizvodnje

Astonn

<span style="color:#EEAD0E"><b>***Diomond Members*
Clan

Astonn

Clan
Odgovor: Dual Sim - iPhone klonovi kineske proizvodnje

ma znam da ih ima, evo sam kupio ovaj zlatni za 300 kn, treba stići svaki dan, al bojim se da sam popušio. napisati ću detaljan rewiev kad ga dobijem

Astonn

Clan

Da popušio? Popušio i to onak...
Evo jedno upozorenje svima koji planiraju kupiti mobitel preko eBay-a, pogotovo ako se radi o ovim kinezima. Postoji problem na carini gdje traže dozvolu za uvoz, koju izdaje Hrvatska agencija za telekomunikacije. Ta dozvola košta 200 kn, što i nije tako strašno ali je problem u tome što je vjerovatno nećete dobiti za te kineske mobitele. Trenutno pokušavam nešto riješiti da to prođe, ali čisto sumnjam da ću uspjeti. Javim kak sam prošao.

luja

Clan

Gledao sam već izvjesno vrijeme na Dealextreme neke telefone, a sa te sam stranice već naručivao neke sitnice za PSP, uredno stiglo kroz 15 dana. Vidit ću kakko ćeš ti proći. Nadam se pozitivno.:čekić:

Astonn

Clan

Dakle, procedura je slijedeća.
Mobitel dolazi na carinu i kad carinik utvrdi da je riječ o mobitelu šalje primatelju obavijest u kojoj piše što je potrebno dostaviti kako bi paket prošao carinu. U slučaju mobitela potrebno je dostaviti dva dokumenta, prvo, račun ili bankovni izvadak (PayPal invoice) iz kojeg je vidljivo koja je vrijednost uređaja kako bi odredili koliko ćete platiti poreza i carine. Drugo je dozvola Hrvatske agencije za telekomunikacije za uvoz uređaja. Ukoliko je riječ o nekom poznatom brendu poput Nokie, Motorole... ili nekog drugog uređaja koji je prisutan na našem tržištu onda nema problema i dovoljno je na stranicama spomenute agencije pronaći podatke o uređaju i poslati ih carini. Ako je pak riječ o nekom kineskom mobitelu (kao što je u mom slučaju) onda je frka. Agencija za telekomunikacije vas traži da ispunite zahtjev, uplatite pristojbu od 200kn te da im zajedno sa zahtjevom, potvrdom o plaćanju dostavite i CE Declaration of Conformity uređaja. Na osnovu toga oni vam izdaju dozvolu koju tada šaljete na carinu zajedno s računom. Carina tada pušta uređaj na vašu poštu gdje ga dođete podići. Tu ćete platiti porez i carinu koju su vam odredili i sretni i zadovoljni kući se vraćate s novim mobitelom.
Lijepo zvuči al postoji kvaka, a ona je u ovoj deklaraciji. Postoji tek za nekoliko modela tih kineskih uređaja i gotovo je nemoguće pronaći je ili dobiti od prodavača jer ipak su to kinezi koji proizvode sve i svašta. Tako sam i ja prošao, ta dekleracija za uređaj koji sam kupio ne postoji i sad se uređaj na moju žalost, ili sreću (nisam siguran) vraća nazad, od kuda je i došao. Mogu se samo nadati da će prodavač biti pošten i vratiti mi novac.
Kad sam se već raspisao o ovome evo jedan uređaj za koji postoji deklaracija i za koji je dovoljno samo poslati zahtjev i uplatiti onih 200kn i dobit ćete dozvolu za uvoz. To je ovaj uređaj, a koštat će vas u konačnici oko 720kn, što za takav uređaj uopće nije puno.

luja

Clan

Ajde stvarno lijep mobitel. Jedino nisam siguran koliko ti mobiteli zrače. Ne znamni jeli to pametno pitati za takve telefone. Da mi neće narasti još jedno uho.Ili krijesta.