Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

MAXTV Sat CI+ CAM

MaNoKC

Clan
Pozdrav svima,
zamolio bih za pomoć ukoliko netko ima iskustva ili zna kako podesiti LG TV sa ugrađenim DVB-S tunerom za gledanje Max TV-a putem CI+ modula.
Moj TV je LG 47LV375S. Dok sam modul sa karticom stavio u utor TV ga je odmah prepoznao i instalirao.
Nakon pretrage programa prema frekvencijama koje je u uputama za instalaciju naveo T-com uspio sam prvi dan pronaći sve programe na Eutelsat-Sesat,
nakon čega smo, pošto je prijem signala bio slabiji pokušali usmjeriti antenu-tanjur, ali bolji signal nismo postigli.
Problem je što nakon toga više nikako da mi TV pronađe domaće programe HTV2, HTV3, RTL, NovaTV HD....
Čak sam kupio novi tanjur i 2 kom LNBa Opticum 0,1 dB koje je montirao i usmjerio ovlašteni MaxTV tehničar.
Međutim tehničar mi nije znao pomoći sa podešavanjem TVa iako smo zajednički pokušali unjeti frekvencije (11678 / 11512 / 11595, vodoravno, 30000),
čak i neke druge frekvencije prema njegovom iskustvu (a ne radi se o neiskusnom tehničaru).
Najviše me muči što sam u samom početku imao sve programe ali nisam upamtio postavke tj frekvencije kao ni satelit na kojem sam ih našao.
Još da dodam kako sam danas provjerio i karticu, tj pokušao spojiti T-com-ov reciever u koji sam stavio svoju karticu i sve programe je odmah našao i sve je funkcioniralo.
T-com mi ne zna pomoći tj njihovi ljudi sa SZK čak ni ne poznaju CI+ modul i da ga uopće imaju u ponudi (Ne poznaju svoj proizvod!?) tako da je svaki komentar suvišan.

Molim ako mi netko može pomoći savjetom ili ima sličan TV na kojem je uspio riješiti sličnu dilemu da mi se javi.
Hvala unaprijed!

beli1910

Administrator
Jel mozes pristupit rucnom pretazivanju na tv-uMislim unos frekvence u meni-u ,
Pokusaj utipkat rucno frekvence i podigni za 1mhz vise zadnji broj,pa vidi.
Bilo bi puno lakse da mi poslikas sliku sa upisom frekvenca i pretrazivanja.

MaNoKC

Clan
Mogu i ručno unosit frekvencije, svaku frekvenciju koju unesem ručno tuner pamti u listi predpostavki.
Na frekvenciji 11512, H, 30000 tuner nađe 30 programa Max TVa koje ne mogu gledati jer piše da su kodirani! (kartica je instalirana)
Na frekvenciji 11595, H, 30000 tuner nađe još 24 tv i radio programa.
Na frekvenciji 11678, H, 30000 na kojoj se nalaze osnovni domaći programi(što sam provjerio u T-com recieveru), pokazuje signal od 75% a nakon skeniranja iste pokaže "0" pronađenih programa - dakle ništa ne pronađe! Ovo me ubija!

Poslednja izmena:

beli1910

Administrator
onda kartica nije pokupila autorizaciju.sto je 1 problem.
Sad neznam dal si cam slot dobro instaliral.
Ipak mislim,da ce biti potrebno jos malo antenu podesiti,jer nije 100% kak treba podesena.

MaNoKC

Clan
Dragi moji, sa olakšanjem i zadovoljstvom javljam da je sve instalirano i konačno radi kako treba, svi programi otvoreni!!! :D::D::D:
Na znam zašto ali problem je očito bio u prečestom skeniranju programa + vađenju modula sa karticom iz TV prijemnika.
Sam reset modula preko SZK nije bio dovoljan, trebalo je resetirati i TV prijemnik na tvorničke postavke - ko bi rekao :depressed:
POSTUPAK je bio slijedeći: prije ubacivanja i instaliranja modula potrebno je TV prijemnik resetirati na tvorničke postavke, spojiti internet i napraviti pretragu programa.
Umjesto automatske pretrage koja se predlaže nakon tvorničkog pokretanja TV prijemnika, ja sam napravio ručnu pretragu na Eutelsat-Sesat (to je ustvari ovaj 16E)
na frekvencijama 11512/11595/11678, H, 30000 kako piše u priloženim uputama. Nakon pretrage ubacuje se CI+ modul sa karticom koja se odmah instalira i otključava
sve programe.

Dakle u listu podržanih MAX TV Sat CI+CAM uređaja pripisati LED TV LG 47LV375S.

Pozz svima i dobar start u 2014!!! :Chers:

kilo

Clan
Bok!

Instalirao sam Ci+ modul u Dreamboxu 7020HD. Sve otvara normalno dok prebacim na neki drugi tp/ kodirani program / ??? Zapravo neznam sto je razlog, ali jednostavno se ne odkljucavaju programi nakon jednog vremena. Na njemackim stranicama imaju neki slican problem. Jedion sto pomaze je restartat.

Oprostite ako je to pitanje postavljeno vec.

beli1910

Administrator
ponovno pokusati cjeli postupak na reciveru.
Nesto nije dobro odrađeno.
Pokusaj na novo sve instalirati ci+itd...
Ako imas sansu isprobati ci na nekom drugom uređaju bilo bi dobro,da se iskljuci mogucnost meispravnosti samog modula.

kilo

Clan
Hvala na odgovoru!

Pronaso sam da mogu u CI-menu od Dreamboxu (ne u menu od modula) napravit reset. Onda opet modul proradi. Izgleda da se izgubi cim prebacim na drugi tp. Sad neznam jel to moze biti kvar u modulu. To za mene vise svuci ko SW problemu u Dreamboxu (najnovi Merlin Image).

Sta ti mislis? Ili neko drugi?

beli1910

Administrator
sam image nebi smijo imati tih problema,al nije odvise isprobati i na drugom imageu.
Ja mislim,da nesto nije dobro instalirano.

kilo

Clan
Sta konkretno mislis da sam trebao instalirat? Samo sam ugurnuo modul s karticom u dream dok je vec radio. Na sta ti mislis?

Ljudi evo sam se ponovio u Smart TV LG 32LB580V i ima CI modu a CI+ emitiranje. Ma sta to znacilo. Dali je gdje da nabaviti i radi li koji modu na ovom TV-u pa da kupim negdje i uzivam u MaxTV-u. Koji modul uzeti i gdje. Hvala !

Wing39

Clan
@ kilo jesi u Ci menu podesio podrzavanje visoki bit rate....to se je i kod mene desavalo dok to nisam podesio.

kilo

Clan
Bio sam kontaktirao DMM. Nesto su promijenili u softwareu, tako da vec par mjeseci ide BEZ problema u Dreamboxu!

Imam DM (Sun ray) 800HD SE a dobio sam MAXTV Sat CI+CAM. Negdje sam pročitao da moj uređaj podržava taj komplet cam + kartica. No, cam baš i ne ide unutra a pod poklopcem ima ,mjesta za dva cama ili su dva već postavljena, čini mi se jer znam skinuti poklopac. Kako ugraditi cam ili radi li samo na karticu i može li se tako registrirati kod t-com-a - da s eprijavi kartica, odnosno cam ali da s ene ugradi ili .... Treba li neki poseban mehanički postupak za postavljanje cam-a. Bio bih zahvalan na odgovoru - ako može i e-mail: xxxxxxxxxxxxx@xxxx.xxx

Bez objava osobnih kontakata javno!

Poslednja izmena od urednika:

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Testirano u TV-u koji ima integriran CI modul/utor. Taj CI modul koji imaš bez kartice je bezvrijedan ako nemas uparenu MaxTV karticu.

SATmax

LiveBox
Super Moderator
Ajde malo smislenije pisi postove. Sto i kome sto vratiti prije? Ajde ti meni odgovori na ovo pitanje sto sam napisao.

oprostite, skratio sam post i izbrisao riječ. Naručio sama Cl+CAM (MaxTV Sat) a kako to zajedno očito ne radi i nema rješenja, je li najpametnije vratiti HT-elekomu.
Još jednom isprika i hvala!

Pozz..koristim max tv sat preko satelita na resiveru pa me zanima može li se kupiti samo cam modul jer već imam pretplatu na resiveru a nabavio sam smart tv pa da na njemu gledam...lp