Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

preporuka resivera

xbubax

Clan
pozdrav svima.na kineskom trzistu ima vu solo pro v3 i to poprlicno jeftino, 70dolara..zanima me da li netko ima iskustva s njime?

Pozdrav svima,u potrazi sam za novim resiverom ali ne mogu da se odlucim koji da uzmem. Izdvojio sam tri komada pa me interesuje sta bi ste mi vi preporucili.

1. Dreambox DM 800HD se v2
http://www.ebay.de/itm/Dreambox-DM-800-HD-se-V2-PVR-Ready-Sat-DVB-S2-Enigma2-E2-Linux-HDMI-/111923545572?hash=item1a0f29c5e4
Dali je ovo original?

2.Dreambox DM525 HD
http://www.ebay.de/itm/Dreambox-DM525-HD-PVR-1x-DVB-S-S2-Tuner-CI-Linux-Receiver-Sat-E2-HDTV-H-265-/162255802613?hash=item25c73310f5

3.Vu+ Zero
http://www.ebay.de/itm/Vu-Plus-Zero-Linux-Sat-Receiver-Schwarz-1x-DVB-S2-Tuner-Full-HD-USB-IPTV-HDMI-/111547507039?hash=item19f8bfe15f

Cene su im slicne ali koji je najbolji?
Hala unapred

SATmax

LiveBox
Super Moderator
1. To ces saznati ako ti prodavac potvrdi a sumnjam da je iako na Ebuy se nebi smijelo postavljati oglase za Clone zasticenih trgovackih/robnih marki. Preporuka placanje PayPal-om tako da imas mogucnosti dispute i refund ako nije kako je navedeno. Vrijedi unutar 30 dana od dana isporuke.
2. Vidi sto zadovoljava tvoje potrebe ( RAM, procesor, podrska, ... ) pa odluci. Osobno prefetiram DM a neka to ne utice na tvoj izbor.
3. Usporedi preformanse i cijene svih prijemnika pa vidi koji ti je odgovarajuci. Tesko je odluciti drugome pa snositi odgovornost.

Poslano sa golubom pismonosom sa drvene skatule.

bica

Super Moderator
Evo da se prikljucim diskusiji.
Kolega @SATmax ti je donekle i rekao sve potrebno..
Na Primer Vu+ ZERO je jedan solidan resiver i za njim stoji vise timova koji odradjuju software (image)
Ja ih imam 2 i moram priznati da sam zadovoljan sa njima.
Na jednom imam openPLI 4.0 i na drugom VTi image radi jednom dobro barem ono sto koristim na njima.
Jedno sto jos nisam sredio je powervu keys da mi ocita.
Ima jedan slot za kartu nema oled display za picone,flash i ram memorija je ok. Za sada jos na oe 2.0
Dreambox 800sev2 je Super resiver dobar ram,kao i flash memorija,oled display,2 slota za karte.
Softverski je za mene nedovoljno propracen pogotovo sto je resiver izasao negde pre 2 ili 3 godine.
CVS image je malo zanemario resivere na oe 2.0.
Imas i opensourse image kao openATV za njega i MastaG i Japhar su odradili i openPLI 4.0 tako da je opet u redu..
Dreambox 525HD je resiver novije generacije i baziran na oe 2.2
Dreambox orginal za sada ima podrsku cvs i openSourse openATV i bice tu jos njih dosta ipak je to nov resiver..
slot za kartu i slot za modul.
Izbor je na tebi, kada bih ja kupio kupio bih ovaj dreambox 525HD.
Mada meni se ovaj svidja..
LINK
ili
LINK

Pozdrav

Ja nisam neki zahtevni korisnik najvise bi mi sluzio za cs.Do sad sam imao Amiko alien 2 koji je ok ali mi se ne svidja njegov daljinski tj senzor veoma lose odradjeno.Neki put sam morao da ustanem sa kauca da bih promenio kanal.Ali sad posto se selim amiko ostaje a ja mogu sebi novi da kupim.DM mi je bila zelja uvek da kupim ali su mi bili preskupi zato sam jos pre 12 god kupio sky star 2 kartu dok je moglu jos da se gleda sve preko emulacija.Najverovatnije cu se odluciti za dm 525hd jer po meni cena i kvalitet su ok. Sto se tice dm900uhd i vu+ solo i meni se svidjaju ali su mi u ovom momentu zbog selidbe preskupi mozda kasnije.Hvala na odgovorima

Pozdrav