Šta je novo?
CroSatelite.com

Satelitski Forum - digitalna televizija i nove tehnologije, domaći i strani pay TV kanali i kanali iz ex-yu zemalja, domaće kabelske DTH IPTV i ostale Pay TV i uz sve ovo mjesto odlične zabave!

• <<< **NEREGISTRIRANI čLANOVI TRENUTNO NEMOGU SKIDATI DATOTEKE I VIDJETI LINKOVE,ZA PRISTUP TREBA SE REGISTRIRATI!** >>>

Rytec EPG plugin

josip11

crosatelite umirovljenik
Administrator
Znači jedan odličan plugin koji omogućuje direktan download odnosno Xmltv import sa interneta pa tako možete birati na kojima providerima želite imati višednevni EPG neovisno o tome dali postoji takva opcija u streamu kod samog providera (npr neki provideri poput D+, Sky Uk, Sky it .... daju standardno opciju samo za trenutnu i iduću emisiju što ide).
Ovakva opcija već postoji u DE E2 imageima te PLI imageima ali ovako se može proširiti na većinu ostalih E2 image-a.
Znači u privitku imate sve fileove a koje treba raspakirati i instalirati po određenom redoslijedu i to ovako:

1. python-zlib_2.5.1-ml4_mipsel.ipk
2. python-compression_2.5.1-ml4_mipsel.ipk
3. python-shell_2.5.1-ml4_mipsel.ipk
4. python-html_2.5.1-ml4_mipsel.ipk
5. enigma2-plugin-extensions-xmltvimport_1.0-r20_mipsel.ipk

Instalacija ide standardno preko panela ili telnetom a evo kako to izgleda u VTI kod Vu-ka (mala napomena kod VU morate ubacivati jedan po jedan file a ovaj prijašnji brisati iz tmp foldera jer instalira samo prvi ipk u redu mislim )
Znači Plavo dugme ---> Manuel Installer--> Ipkg install

i instalacija

Nakon što su instalirani svi fileovi i po gore navedenom redoslijedu treba ubaciti još i rytec.sources.xml u /etc/epgimport folder .
Ukoliko ne postoji epgimport folder onda ga jednostavno napravite uz pomoć totalkomadera ili DCC-a.

Nakon ovoga slijedi restart enigme i plugin je tu
Znači kod VTI Plavo dugme-->Dodatci --> EPGimport

i plugin je tu

Sad najprije triba podesiti koji providere želite skidati, znači plavo dugme

I sad tu jednostavnim klikanjem na ok odabirete koji provider želite skidati (nemojte sve jer će predugotrajati a i napumpat ćete epg.dat file i bit će ogroman),

I potvrdite sa zelenim dugmetom.

Sad postoji više opcija za skidanje :

1: Da postavite timer - da sam skida u određeno vrijeme s tim da trebate znati da box ostaje upaljen nakon updejta ali to se isto jednostavno može riješiti tako da mu kroz timer zadate da ide u standby svaki dan u određeno vrime (recimo pola sata nakon ovog timera).
Mislim da je ovdje sve više manje jasno -
Uključivanje timera da ili ne
Vrijeme automatskog downloada
Što da radi ako je u Deep standby-u (skida ili ne)
Dali želite da se plugin pokazuje u pluginsima
Koliko dana želite da skida (odnosi se na dužinu dana koji EPG pokriva)

2. Žutim dugmetom ručno

Znači za ručno idemo sa žutim dugmetom

Potvrdimo sa ok i vidimo na skidanje ide - u donjem lijevom kutu će se prikazivati za koliko eventa je skinuto Epg-a.
Dok to radi može se komodno izaći iz plugina , šaltati itd (meni de na Vuku ali ne znam kako će ići na 800-totkama koji imaju malo lošiji procesor :D )

Imajte na umu da ne idete preširoko sa izborom providera i dužinom dana za skidanje jer će to uzesti vremena i resursa (kod mene je je trajalo nekih 5-10 min)

Ovo je matična stranica od autora
http://www.rytec.be/

a koliko sam vidio radi manje više na svim imageima ali zna zezati na Geminiju (možda oni naprave šta bolje ;) ). Ako kome ne radi auto download ok autoupdate imate na stranici kako riješti isto.
Ovo sam radio na Vu-uku ali sam stavio ovde u DM zonu jer je više DM korisinika (zasad ;) )
orginal post by @zupy

Sve sam napravio kako si objasnio i plugin se istalirao ali mi kada uključim source ne pokazuje ništa,probao sam ubaciti onaj fajl u etc/epgimport ali ništa

Jesam ubacio sam. Image u dreamu 800 mi je dreamelite(ramimaher). Ovaj program mi je puno bolji od crossepg-a i volio bi ga imati u dreamelitu, koristio sam ga u pli image.

josip11

crosatelite umirovljenik
Administrator
Rytec sources for XMLTV import and Crossepg
Pls. find attached the most recent versions of the rytec.sources.xml and sources for Crossepg.

If you want to update these manually:

1. Unzip the file

2. For XMLTV importer place rytec.sources.xml in /etc/epgimport

3. For Crossepg place the unzipped files in \usr\crossepg\providers\

Prilozi

zasto kad resetiram resiver izgubim epg na pinkove a na sve drugo mi ima,koristim epgimport, i kako cu namjestiti da vidim koji je provajder zna li netko,kad stavim na kanal pa da pise da je iz paketak npr. total tv,koristim opnepli

Ja koristim skin hd glas i svi epg rade ali skidam sa xmltv providers i sa xepgdb providers .skinem sa krkadona i onda skrolas do rytec serbia/croatia/Montenegro xmltv(xepgdb)

bica

Super Moderator
CROSS EPG dopuna rytec provajdera
Kao prvo brisete svoje stare fajlove u vas CrossEPG ( crossepg_rytec_update.py i crossepg_rytec_update.pyo )
ftp putanja--> usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/CrossEPG

Posto ste obrisali 2 fajla ubacite ovaj ( crossepg_rytec_update.pyo ) Atribute 644
Restart boxa...
Posle idete na Meni podesavanje CrossEPG idete na i Update rytec provders.
Pokazace vam koliko provajdera je inovirano...
Sada preko ftp_a ulazite u box --> usr/crossepg/providers i ubacite ovaj drugi fajl ( rytec_serbian_forum_exyu_bica_xmltv ) Atribute 644

Daljinskim opet idete na meni,Podesavanje,CrossEPG,,
Configure tu posavate na usb ili hdd ili ako je veci flash boxa ostavite na flash.
Download of tune mozete ostaviti na da da bi povuklo epg i sa tjunera prefered lamedb (main lamedb)
Crveni taster i izadjete..
Idete na XMLTV providers stiklirajte samo ono sto vam je bitno od nasih i mozda neke koje hocete da imate epg.. izadjete.
OpenTV providers tu imate Sky italia ako vam je bitna mozete i nju stiklirati "" kvakica"" Izadjete.

Providers start ordner tu sada sortirate kako hocete da vam se provajderi po kom redu budu ocitani..
Zeleni taster pomerate na gore i zutim na dole..gotovo

Ostavite resiver bolje na neki slobodan kanal jer to ce da potraje dok se sve skida...
Download now
I ostavite da odradi svoj posao..

Srecno!
Bic@

Prilozi